Vorige Volgende

Dit jaar geen eindtoets groep 8

— 31 maart 2020

Gisteren heeft de Minister van Onderwijs besloten dat er dit jaar wegens bijzondere omstandigheden geen Eindtoets is voor de leerlingen uit groep 8. Onze leerlingen hebben in de afgelopen weken het schooladvies voor een leerweg in het voortgezet onderwijs reeds ontvangen. De directeur van de basisschool heeft dat advies gebaseerd op een breed beeld van de ontwikkeling van de kinderen in de bovenbouw van de basisschool. Om dit zorgvuldig te doen, hanteren de scholen van onze stichting daarvoor De Hoeksche Plaatsingswijzer. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat het wegvallen van de Eindtoets geen gevolgen voor onze leerlingen zal hebben.

Leerlingen met een dubbel advies kunnen op onze scholen voor voortgezet onderwijs geplaatst worden in een zogenaamde dakpanklas. Daar krijgen de leerlingen les op het gemiddelde niveau, zodat zij bij goede resultaten aan het eind van de brugklas of tweede klas kunnen opstromen naar het hoogste niveau. Zo bieden we alle kinderen realistische kansen. Het vervallen van de Eindtoets is dan ook geen enkel probleem. Zonder die toets komen onze leerlingen op de best passende leerweg terecht.